Hart Vlastimil

Základní informace

Dobrý den ,

na této stránce bych Vás chtěl informovat o svých činnostech (a činnostech mysliveckého sdružení v němž jsem členem), kterými se snažíme prezentovat myslivost v lepším světle než ji chápe většina nemyslivecké veřejnosti.

Již dlouho voláme po nějaké cestě, která by nás ukázala jako myslivce a ne jako vrahy nevinných zvířátek, jako nás ukazují ve večerních zprávách, kde se uveřejní cokoliv, hlavně aby to byl trhák. Nádherné pořady vyprávějící o myslivosti jako o činnosti pro přírodu a zvěř bohužel na televizních obrazovkách dlouho nevydrží, protože je zde málo senzací a bez nich bohužel asi nejde dělat pořádné zpravodajství. Nějak jsme si zvykli na zprávy, kde to bez násilí nejde a pokud proběhne informace o tom že někdo udělal něco pro správnou věc tak je to hned podezřelé a hlavně nezajímavé. Právě proto se nám otevřela cesta, kde mohou i obyčejní smrtelníci říci co si myslí a ukázat co právě oni dělají pro přírodu, zvěř a myslivost.

Na těchto stránkách jsou většinou články od studentů a přátel, kteří byli u založení IMMS a kteří mají plnou hlavu starostí se studiem. Ale i přesto volají po cestě, která by smyla křivdy a nepravdy padlé na naše hlavy. Doufám že i ostatní, co cítí že se musí očistit jméno myslivosti, posílí naše řady a že vytvoříme portál na kterém budeme moci ukázat co všechno jsme schopni udělat pro krásu naší myslivosti a krajiny a to většinou tvrdou prací, která je proplácena pohledem do krajiny.

Když jsme se obraceli na myslivce, kteří by mohli přispět svými znalostmi a hlavně zkušenostmi, bylo nám řečeno že nemají tolik času a že práce s počítačem a internetem je velmi složitá. My podáváme pomocnou berličku v podobě těchto stránek, kde je vše velmi jednoduché a texty s obrázky jdou vkládat přímo do připravených okének. Nemůžeme už ale pomoci s časem, kterého má snad každý nedostatek. Ale zase ho nechceme tolik. Článek o tom co jsme udělali nemusí být nijak dlouhý, stačí být stručný a výstižný. Myslím že pro začátek bude stačit informace o tom, co jsme udělali správného a spoustě lidí ukáže obzory, které jim doposud byly skryty...